Sanal Fuar Rehberi

10 Adımda Sanal Fuar Nasıl Düzenlenir?

Hepimiz sanal bir fuar düzenlemenin ve hazırlamanın çok uğraş gerektirdiğini kabul edebiliriz. Sunumunuz, ziyaretçiler karşısında şirketinizin bir temsilidir, bu nedenle her şeyin mümkün olduğunca sorunsuz çalışmasını istersiniz.

Neyse ki, online bir fuara sorunsuz şekilde ev sahipliği yapmanıza yardımcı olması için nihai kılavuz oluşturduk! Bire bir etkileşim ve sürekli katılım ile yüksek kaliteli bir dijital deneyim üretmek istiyorsanız, doğru zamanda doğru yerdesiniz.

Aşağıdaki adımları takip ederek mükemmel bir sanal fuar düzenleyebilirsiniz:

1. Ev sahipliği yapmayı planladığınız etkinlik türüne karar verin.

Sanal fuardan önce mutlaka bir strateji oluşturmanız gerekiyor. Bu etkinliğe niçin katılıyorsunuz? Hedefleriniz neler? Nasıl sonuçlar bekliyorsunuz? gibi soruları yanıtlayarak net bir amaç belirleyin. Sanal fuarı, bir dijital kariyer fuarı mı yoksa sanal ticari fuar olarak mı gerçekleştireceğinize karar verin.

Çünkü belirlenmiş amaçlar, etkinlik sonrasında KPI’ları değerlendirirken oldukça önemli olacak.

2. Bir sanal fuarı platformu seçin.

Etkinliğiniz basit veya ayrıntılı olsun, etkinliğinizi düzenlemek için bir dijital etkinlik yazılımına ihtiyacınız olacaktır. Bir sanal etkinlik sağlayıcısı seçerken, markanızın hedeflerini ve vizyonunu sunmak için gerekli gereksinimlerinizi desteklediklerinden emin olun.

Tam bu noktada, toptalent.co yazılım ekibi tarafından toptalent.co’ya özel olarak geliştirilen altyapı size yardımcı olacaktır. Kendi bilgisayarınızdan toptalent.co’ya giriş yaparak chat paneline ulaşabilirsiniz. Altyapı tamamen Türkçe arayüze sahiptir. Bilgisayarınıza herhangi bir yükleme yapmanıza gerek yoktur.

3. Etkinlik bütçesi oluşturun.

Katılımcı sayısı ve ihtiyaç duyduğunuz yazılım özellikleri gibi faktörler için bütçenizi belirlemelisiniz. Bu konuda toptalent.co müşteri ekibiyle iletişime geçerek ne kadar bir bütçe ayırmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

4. Hedef kitlenizi tanıdığınızdan emin olun.

Şirketinizle ilgilenen ziyaretçilerin özelliklerini ne kadar iyi bilirseniz Sanal Fuar etkinliği sizin için o kadar verimli geçer. Nasıl bir iletişim gerçekleştirmeniz gerektiğinden ziyaretçilere neler söyleyeceğinize, etkinliğe hangi departmandan hangi pozisyondan temsilcilerin katılacağından şirketinizin hangi yönlerini öne çıkaracağınıza kadar her şeyi hedef kitlenizin özelliklerini göz önünde bulundurarak belirlemelisiniz.

5. Sanal fuarda sunacağınız bilgileri düzenleyin.

Sanal fuar sırasında markanız ve girişimleri hakkında ilham vermek, merak ettikleri konular hakkında ziyaretçileri bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak için bir içerik stratejisi gerekir.

Size sorulabilecek her türlü soruya doğru cevap verebilmek ve şirketiniz hakkında kaliteli içerik sunabilmek için önceden hazırlığınızı yapın. Şirket profilinizde yer alan içeriklere mutlaka göz atın.

6. Sanal standınızı özelleştirin.

Sanal standınızı tasarlayın, adaylar için yararlı bilgilerle doldurun ve işlemleri kolaylaştırmak için yazılım kullanın.

7. Bir pazarlama planı geliştirin ve uygulayın.

toptalent.co olarak duyuruları dijital kanallarda oldukça güçlü bir şekilde gerçekleştiriyoruz, bunun yanında siz de hem şirket içinde hem de sosyal medya hesaplarınızda Sanal Fuar’a katılacağınızı ne kadar duyurursanız o kadar katılımcıya ulaşma fırsatınız olacaktır.

8. Fuarınızı başlatın.

Tüm bu adımları birebir uyguladıktan sonra sanal fuar gününü bekleyin ve o gün geldiğinde etkinliğe katılın. Fuardan önce sürprizleriyle karşılaşmamak için ajandanızı buna göre düzenleyin.

9. Katılımcıları takip edin ve iletişime geçin.

Şirket temsilcilerinizin etkileşime girdiği ziyaretçileri takip edin ve iletişime geçin. Etkinliğinizin başarısını analiz etmek için metrikleri kullanın.

10. Başarılı bir sanal fuar yaptığınızı duyurun.

Sanal fuarınızın devamlılığı için sanal fuar tamamlandıktan sonra da sonuçlarını paylaşın.

İlgili Konular

Sanal Fuarcılık

Sanal Fuarcılık

Sanal Fuar RehberiSanal fuarcılık, ülkelerin yurt içinde geniş satış ağına, yurt dışında ihracatının geliştirilmesi için potansiyel ürünlerin ülke ve dünya ticaretine sunulmasını sağlamaktadır. Sanal fuarlarda, geleneksel fiziki fuarlardan farklı olarak, geniş fuar...

Sanal Fuar Özellikleri Nelerdir?

Sanal Fuar Özellikleri Nelerdir?

Sanal Fuar Rehberi Gerçek zamanlı yazışma Gerçek zamanlı video chat Sisteme entegre webinar/seminer Gerçek zamanlı raporlama Etkinlik başvuru sitesi Özelleştirilebilir şirket profili Özel stant tasarımları Tüm sektörlere uygunluk Uygun maliyet Yüksek güvenlik...

Online Fuar Nasıl Yapılır?

Online Fuar Nasıl Yapılır?

Sanal Fuar Rehberi Online fuar mı organize etmek istiyorsunuz? Geleneksel fuarların yeni ekonomik dönemdeki uygulaması sanal fuarlardır. Hızlı, uygun fiyatlı ve geniş erişim ve daha bir çok özellik sayesinde kendi sanal fuarlarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz. ...

We promise we don’t send spam