Sanal Fuar Rehberi

Sanal Fuarcılık

Sanal fuarcılık, ülkelerin yurt içinde geniş satış ağına, yurt dışında ihracatının geliştirilmesi için potansiyel ürünlerin ülke ve dünya ticaretine sunulmasını sağlamaktadır.

Sanal fuarlarda, geleneksel fiziki fuarlardan farklı olarak, geniş fuar merkezleri yerine bir bilgisayar ortamında tüm ürün ve hizmetler sergilenmektedir. Sanal fuarların online olması, ziyaretçilerden herhangi bir fuar giriş ücreti talep edilmemesi, fuara ulaşım gibi bir sorun olmaması nedeniyle ziyaretçi sayısı fazladır. Bu durum da olası potansiyel müşteri kitlesini artırmaktadır.

Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse durma noktasına gelen ticaret, sanal fuarlarla hareketleniyor. Fikir olarak olmasa da uygulama olarak yeni sayılabilecek sanal fuar platformlarının önemini arttırıyor.

Online Sanal Fuar yazılımı ise fiyat ve performans olarak ülkemizde öne çıkıyor. Eğer zahmetsizce sanal fuar düzenlemek istiyorsanız http://onlinesanalfuar.com/iletisim/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bundan 5 yıl önce fazla ilgi görmeyen sanal fuarcılık fikri değişen şartlarla birlikte hızla talep görmeye başladı. Şu an yaklaşık yüzde 80 fazla talep aldığı dile getirilen sanal fuarlar, pandemi nedeniyle kilitlenen küresel ekonominin çarklarının dönebilmesi için kullanılıyor.

Etkinlik ve sergi pazarı hızla büyürken globalde en büyük fiziksel fuarların kurulduğu ülkelerin başında ABD geliyor. Onu, sırayla Almanya ve Çin takip ediyor. 

Çin’in ünlü B2B pazar yeri olan Alibaba’ da koronavirüs nedeniyle fiziksel ortamlarda açılamayan fuarları sanal platforma taşıyor. Şirket pazartesi günü ilk küresel online fuarının açılışını yaptı. Japonya’da da farklı kurumlarca sanal fuarlar organize ediliyor.  

Fuar sektörü giderek dijitalleşiyor. Önümüzdeki dönemde internetin hızlanması, gerçekliklerdeki hızlı ilerleme sayesinde sanal fuarlara, organizasyonlara dijital görüntümüzle çok daha rahat katılabileceğiz. 

İlgili Konular

Sanal Fuar Özellikleri Nelerdir?

Sanal Fuar Özellikleri Nelerdir?

Sanal Fuar Rehberi Gerçek zamanlı yazışma Gerçek zamanlı video chat Sisteme entegre webinar/seminer Gerçek zamanlı raporlama Etkinlik başvuru sitesi Özelleştirilebilir şirket profili Özel stant tasarımları Tüm sektörlere uygunluk Uygun maliyet Yüksek güvenlik...

Online Fuar Nasıl Yapılır?

Online Fuar Nasıl Yapılır?

Sanal Fuar Rehberi Online fuar mı organize etmek istiyorsunuz? Geleneksel fuarların yeni ekonomik dönemdeki uygulaması sanal fuarlardır. Hızlı, uygun fiyatlı ve geniş erişim ve daha bir çok özellik sayesinde kendi sanal fuarlarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz. ...

Hazır Sanal Fuar Yazılımı

Hazır Sanal Fuar Yazılımı

Sanal Fuar RehberiSanal Fuar mı düzenlemek istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Hazır sanal fuar yazılımı ile istediğiniz yerden istediğiniz zaman fuar yapın.  Online Sanal Fuar ile tanışmak için teklif isteyebilir ya da ücretsiz demo talebinde...

Online Sanal Fuar Altyapısını Kullanan Şirketlerden Bazıları

Türkiye’nin ve dünyanın en iyi şirketleri Online Sanal Fuar deneyimini kusursuzca yaşadı.

Ücretsiz Demo İsteyin!

Canlı bir demo görmek ve sanal bir etkinliğin şirketiniz için ne kadar etkili olabileceğini anlamak için Online Sanal Fuar altyapısını ücretsiz deneyin.