Sanal Fuar Rehberi

Sanal Fuarda Networking Nasıl Yapılır?

Networking, şirketleri genişletmek ve yeni fırsatlar için geçiş yolları açmak adına kullanılan en yaygın uygulamalardan biridir. Bununla birlikte, bunu gerçekleştirmek şirketin nihai başarısında büyük bir rol oynamaktadır.

On yıldan fazla bir süredir pek çok platform iş fuarları ve konferanslar gibi fiziksel networking etkinlikleri gerçekleştirebilmeleri için katılımcılara olanak sağlamıştır. Bununla birlikte, teknolojideki gelişmeler ve mevcut küresel COVID-19 krizine uyum sağlayarak, bu etkinlikler dijitale taşındı ve bizi bir sonraki sorumuza götürdü, yani, “Sosyal olarak uzak bir dünyanın ortasında nasıl güçlü bir ağ oluşturabilirim?”

Peki, ya profesyonellerle ve en iyi yeteneklerle evinizin rahatlığında bağlantı kurabileceğinizi söylersek?

Bu doğru! toptalent.co, sanal fuar etkinleri ile dijitalde başarıyı yakalamanıza yardımcı oluyor.

Sanal Fuarda Etkili Şekilde Networking Yapma Yolları:

İster bir organizatör ister şirket ister iş arayan olun, bir sanal fuar etkinliği ile etkili şekilde networking yapma yolları bunlardır:

1. Sohbeti başlatan siz olun.

Karşınızdaki kişinin sohbete başlamasını beklemeyin ve hemen kendinizi tanıtın! Etkinliklerimizin çoğunda, her chat tabanlı oturum yaklaşık on dakika sürer. Bu dakikaların her biri, sizinle diğer taraftaki kişi arasındaki bağı güçlendirmek için bir fırsattır, bu yüzden zaman kaybetmeyin ve konuşmaya hemen başlayın.

2. Giriş cümlelerinizi önceden hazırlayın.

Etkinlik başlamadan önce, her sohbetin başında kopyalayıp yapıştırabileceğiniz kısa bir tanıtım yazın. Bu yazıda sizinle ilgili üç cümle, deneyiminiz ve hedefleriniz yer almalıdır.

Bu, ilk birkaç dakikanızı kendinizi en iyi nasıl tanıtacağınızı düşünerek geçirmenizi engelleyecek ve en iyi sizi en başından öne çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

3. Birkaç kilit soru planlayın.

Sohbeti başlatmak için kullanabileceğiniz birkaç soru bulun. Açık uçlu soruların en aydınlatıcı yanıtları ortaya çıkarma eğiliminde olduğunu unutmayın. Örneğin, kendinizi konuşmayı devam ettirme konusunda sıkışmış bulursanız, “neden” sorusunu aklınızda bulundurun çünkü bu soru, sık sık ilginç cevaplar ve konuşmalar başlatır.

4. Pozitif tutum sergileyin.

Hiç kimse hayatına negatif enerji getirecek biriyle çalışmak ya da arkadaş olmak istemez. Çizginin diğer ucundaki kişi gülümsediğini göremese de, tavrını hissedebilecek, bu nedenle pozitif ve iyimser olmaktan vazgeçme.

Örneğin, işiniz veya yöneticiniz hakkında şikâyet etmeyin; bunun yerine, bu negatif durumları bir sonraki pozisyonunuzda pozitif olacağını umduğunuz bir algı oluşturun.

5. Araştırma yapın.

Özellikle bir dijital kariyer fuarına katılıyorsanız, hangi şirketlerin katılacağını ve nasıl yetenekler arayabileceklerini bildiğinizden emin olun.

toptalent.co tarafından düzenlenen sanal fuarlarda önceden oturum açabilir, kiminle chat yapmak istediğinize öncelik verebilir ve bu katılımlı şirketleri araştırabilirsiniz.

Sanal fuarlar fiziksel olarak gerçekleşen fuarlardan daha rahat geçer fakat yine de harika bir ilk izlenim bırakmak ve araştırmanızı yaptığınızı göstermek isteyeceksiniz. Ayrıca, türünden bağımsız olarak merak ettiğiniz şeyleri daha bilinçli şekilde sorabilmek için araştırma yapmak çok önemlidir.

6. Etkinlik sonrası takipte kal.

Sanal fuardan sonra tanıştığınız ve iletişime geçtiğiniz kişilerle veya şirketlerle bağlantı kurduğunuzdan emin olun. Bu ilişkiyi canlı tutmak için en iyi seçeneklerden biri.

İlgili Konular

Sanal Fuarcılık

Sanal Fuarcılık

Sanal Fuar RehberiSanal fuarcılık, ülkelerin yurt içinde geniş satış ağına, yurt dışında ihracatının geliştirilmesi için potansiyel ürünlerin ülke ve dünya ticaretine sunulmasını sağlamaktadır. Sanal fuarlarda, geleneksel fiziki fuarlardan farklı olarak, geniş fuar...

Sanal Fuar Özellikleri Nelerdir?

Sanal Fuar Özellikleri Nelerdir?

Sanal Fuar Rehberi Gerçek zamanlı yazışma Gerçek zamanlı video chat Sisteme entegre webinar/seminer Gerçek zamanlı raporlama Etkinlik başvuru sitesi Özelleştirilebilir şirket profili Özel stant tasarımları Tüm sektörlere uygunluk Uygun maliyet Yüksek güvenlik...

Online Fuar Nasıl Yapılır?

Online Fuar Nasıl Yapılır?

Sanal Fuar Rehberi Online fuar mı organize etmek istiyorsunuz? Geleneksel fuarların yeni ekonomik dönemdeki uygulaması sanal fuarlardır. Hızlı, uygun fiyatlı ve geniş erişim ve daha bir çok özellik sayesinde kendi sanal fuarlarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz. ...

Online Sanal Fuar Altyapısını Kullanan Şirketlerden Bazıları

Türkiye’nin ve dünyanın en iyi şirketleri Online Sanal Fuar deneyimini kusursuzca yaşadı.

Ücretsiz Demo İsteyin!

Canlı bir demo görmek ve sanal bir etkinliğin şirketiniz için ne kadar etkili olabileceğini anlamak için Online Sanal Fuar altyapısını ücretsiz deneyin.